Lazy Bear Lodge
Lazy Bear Lodge in Churchill is ‘the place to be’ voor iedereen die ijsberen wil zien. De houten lodge is met de hand gebouwd wat kenmerkend is voor het arctische gebied en geeft de historische charme goed weer. Je voelt je thuis in deze gezellige houten lodge in het midden van de wildernis. In de lobby kun je altijd terecht voor koffie en thee. De kamers met eigen badkamer zijn voorzien van alle moderne gemakken en in de lodge is er gratis wifi, mocht je daar gebruik van willen maken. Een paar dagen offline is soms ook fijn ????. Geniet ’s avonds bij het haardvuur van verhalen die worden verteld door de inheemse bevolking en laat je betoveren door de fantastische kleuren van het noorderlicht. Door de noordelijke ligging is er zo’n 300 dagen per jaar kans op het zien van het aurora borealis ofwel noorderlicht.
Restaurant Lazy Bear Cafe is niet zomaar een restaurant; het is een culinaire reis door lokale tradities en inheemse smaken. Denk bijvoorbeeld aan ‘arctic char’ die gevangen wordt in de Hudson Bay, bizon uit Manitoba of stoofvlees van elk (een groot hert).
Niet alleen op culinair vlak, maar in de hele lodge ligt de nadruk op milieubewustzijn en wordt zoveel mogelijk gebruik gemaakt van lokale producten, zonne- en windenergie.
Uiteraard kom je niet alleen voor deze aangename lodge naar Churchill. Je wil natuurlijk ook ijsberen zien, want dat is waar Churchill met name bekend door is! De ijsberen zijn zowel in de zomer als het late najaar te zien. In de zomer zie je ze tussen het groen, de wilde bloemen en in het water. Dan zwemmen er ook veel beluga walvissen in de Hudson Bay en ga je met een unieke boot op zoek naar de ijsberen en beluga’s. De boot heeft zelfs ramen onderwater om de ijsberen nog beter te zien. Daarnaast wordt er ook een tour gemaakt over de toendra. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van de Arctic Crawler, een voertuig speciaal gemaakt om ijsberen te zien. Kom je in het najaar, dan ligt er sneeuw en zie je de ijsberen op het land. Dan zijn de tours met name per Arctic Crawler en bij goed weer wordt er ook over de toendra gevlogen met een helikopter, zodat je de wildernis vanuit een heel ander perspectief kunt zien. Bij ijsberen denk je vaak aan sneeuw en ijs, maar overweeg ook eens om in de zomer te gaan. De temperaturen zijn dan veel aangenamer en bovendien is de kans heel groot dat je dan ook beluga’s ziet.
Naast de verschillende excursies om ijsberen en andere dieren te zien, wordt er ook een bezoek gebracht aan Churchill en de directe omgeving. Daar zie je onder andere het historische Cape Merry, de ‘Polar Bear Jail’ en het beroemde gecrashte vliegtuig. Afhankelijk van het jaargetij kun je kiezen uit verschillende soorten expedities van Lazy Bear Expeditions variërend van drie tot zeven dagen. Een retourvlucht van Winnipeg naar Churchill is daarbij altijd inbegrepen. Op verzoek is het ook mogelijk om heen of terug met de trein van VIA Rail te reizen tussen Churchill en Winnipeg. Op die manier ervaar je de uitgestrektheid van het landschap.
Vraag ons naar de data en mogelijkheden.
Impressie