Bezoek Vancouver Island en de Sunshine Coast in het voorjaar: een ideaal jaargetijde om te genieten van een van de mooiste gebieden van Canada.
Een grote verscheidenheid aan wild (beren, adelaars, orka's, zeeleeuwen etc.) gekoppeld aan verlaten zandstranden, regenwouden, besneeuwde bergen, fjorden, ontelbare eilandjes en gezellige dorpjes, een betoverende combinatie...
Deze rondreis laat u in rustig tempo (2 tot 3 nachten per locatie) kennismaken met de adembenemende natuur van Vancouver Island en de indrukwekkende Sunshine Coast ten noorden van de olympische stad Vancouver. Wij verblijven in resorts of hotels op schitterende locaties en evenals onze Lakes, Mountains & Wildlife Tours bestaat de groep uit maximaal 10 deelnemers en zijn alle excursies inbegrepen. U vaart bijvoorbeeld een dag mee met een originele kustvaarder die vlak langs de westkust van Vanouver Island nederzettingen aandoet die alleen per schip zijn te bereiken. Een machtige en uiterst fotogenieke ervaring.
Na aankomst op de luchthaven van Vancouver ontvangst door de reisleiding en aansluitend transfer naar het hotel in het centrum van Vancouver waar u 2 nachten verblijft.
Welcome Breakfast (i) en gelegenheid om met de andere deelnemers kennis te maken. Na het ontbijt bezoeken we het UBC Museum of Anthropology (i) dat een kijkje biedt in de geschiedenis van de oorspronkelijke bewoners van British Columbia. Na afloop is er ruim de gelegenheid om downtown Vancouver te verkennen en te genieten van deze vriendelijke stad.
Vanaf Horseshoe Bay vertrekken we per ferry (i) naar Langdale waarbij het schip o.a. via Howe Sound vaart, een van BC's bekendste fjorden. Na aankomst is er gelegenheid om te lunchen in Sechelt, een leuk plaatsje gelegen aan BC's Sunshine Coast en bezoeken we o.a. Sechelt's Porpoise Bay en Ruby Lake. In de middag nemen we de ferry (i) van Earls Cove naar Saltery Bay en vervolgen we onze tocht naar Powell River waar we 2 nachten verblijven.
Na het ontbijt verkennen we in rustig tempo de bosrijke omgeving en maken we een ca. 3 uur durende wandeling, onder begeleiding van een lokale Nederlandse gids (i). De middag is ter vrije besteding en geeft u de mogelijkheid om eens sportief uit te pakken. Huur bijvoorbeeld een kano of mountainbike en geniet van de diverse trails, meren en rivieren in de nabijheid van Powell River.
In de loop van de dag nemen we de ferry (i) naar Comox, gelegen op Vancouver Island. Na aankomst te Comox vervolgen wij onze tocht naar Campbell River, gelegen in het noordelijke deel van Vancouver Island, waar wij 3 nachten in een schitterende lodge verblijven. Maak 's avonds een wandeling op de Discovery Pier en geniet van het uitzicht op de Coast Mountains, Discovery Passage en Quadra Island.
Vandaag een van de hoogtepunten van uw reis: we gaan aan boord van een kleine boot (i) en onder leiding van een lokale gids varen we via de Discovery Passage en Johnstone Strait naar Bute Inlet waar we zwarte, bruine en wellicht grizzly beren gaan zien. Onderweg passeren we extreme zeestromingen en draaikolken met passende bijnamen als "Devils Hole" en "The Drain" (de afvoerput...). Houdt uw camera gereed want dit is geen alledaagse excursie. Naast al dit natuurgeweld hebben we tevens grote kans om zeeleeuwen, zeehondjes, dolfijnen (Pacific white-sided dolphins) en Minke Whales, een klein soort walvis met een lengte van ca. 9 meter en gewicht tot 5 ton, te zien. Na afloop hebt u nog ruim de gelegenheid om Campbell River en de talloze winkeltjes met First Nation Art te bekijken.
Na het ontbijt zoeken we het binnenland op en rijden naar Strathcona Provincial Park, een uitgestrekt en stil gebied van bergen, meren en rivieren. We maken enkele korte wandelingen, gebruiken er de lunch en genieten van de stilte en adembenemend mooie natuur.
Vandaag vervolgen we onze tocht om uiteindelijk via Courtenay en Port Alberni in Tofino te eindigen. Dit plaatsje aan de westkust van Vancouver Island is een vermaard uitgangspunt voor walvistours en is schitterend gelegen op een schiereiland aan de Clayoqout Sound, omgeven door eeuwenoude regenwouden.
2 Overnachtingen in een van alle gemakken voorzien hotel met uitzicht op de Pacific Ocean.
In de morgen gaan we op pad voor een excursie per boot naar Meares Island (i) en bekijken in het regenwoud reusachtige Red Western Cedar bomen van 1300 jaar oud. In de middag kunt u op eigen tempo genieten van Tofino en bijvoorbeeld het Whale Centre Museum (toegang gratis) bezoeken.
In de morgen rijden we eerst naar Ucluelet en bezoeken Long Beach, een zandstrand met een lengte van 32 km. Onderweg naar Port Alberni bezoeken we o.a. de in Sprout Lake gelegen blusvliegtuigen die worden gebruikt bij bosbrandbestrijding. U verblijft 2 nachten in Port Alberni in het centrum van de stad.
Vandaag een vroege start. Om 08.00 uur vertrekken we per originele kustvaarder uit de haven van Port Alberni voor een excursie (i) die de gehele dag duurt. Onderweg stopt het schip om goederen en post af te leveren bij diverse kleine nederzettingen aan de Alberni Inlet baai welke in de Pacific Ocean uitmondt. U zult genieten van het rustige tempo en uitzicht op de talloze eilandjes, fjorden en de vele kleurschakeringen van zon en water. Terugkomst in Port Alberni om 17.00 uur.
Via Nanaimo bereiken we Duncan, "The city of Totems", waar we natuurlijk de opgestelde totempalen bekijken. Aansluitend wordt het BC Forest Discovery Centre (i) bezocht waar we een kijkje nemen in de geschiedenis van de houtindustrie op Vancouver Island. De dag eindigt in Victoria, de hoofdstad van British Columbia, waar u 2 nachten verblijft in het centrum.
U hebt vandaag de gehele dag om in eigen tempo deze gezellige stad te bekijken. (tip: bij het hotel kunt u fietsen huren) Koffie nippen in een van de vele Starbucks, een terrasje pakken, het Royal British Museum bezoeken (aanrader) of wellicht zelfs per watervliegtuig vanuit de haven van Victoria een rondvlucht maken?
Dit is de laatste dag van uw reis. In de morgen vertrekken we per ferry (i) van Swartz Bay naar Tsawwassen en varen tussen de Gulf Islands door naar het vasteland. Bij aankomst op het vasteland transfer naar de luchthaven en afscheid van de reisleiding.
Deze rondreizen zijn inclusief:
Deze rondreizen zijn exclusief:
Extra informatie: